Test mocnych stron – Klucz odpowiedzi

Każdej z odpowiedzi przypisano następującą liczbę punktów: Zdecydowanie pasuje – 8 punktów

Raczej pasuje – 4 punkty

Ani pasuje, ani nie pasuje – 2 punkty Raczej pasuje – 1 punkt Zdecydowanie nie pasuje – 0 punktów

  Zdecydowanie pasuje  Raczej pasujeAni pasuje, ani nie pasuje  Raczej nie pasuje  Zdecydowanie nie pasuje
84210

Podlicz   punkty   w   każdej   kolumnie   w   celu   obliczenia   liczby              punktów przypisanych poszczególnym mocnym stronom.

 KROTPHŻYZPROWYENSKIN
123456791011
2012168133218221426
24302317253343372927
34394128354547443631
38425254515055485349
suma          

Sprawdź w której kolumnie osiągnąłeś najwyższy wynik, aby poznać swoje mocne strony.

Interpretacja

KR – Kreatywność, pomysłowość

OT – Otwartość umysłu, krytyczne myślenie PH – Poczucie humoru, umiejętność zabawy ŻY – Życzliwość i wielkoduszność

UP – Docenianie piękna i doskonałości RO – Rozwaga, roztropność

WY – Wytrwałość, pracowitość

EN – Energia, zdolność do odczuwania radości SK – Skromność, pokora

IN – Inteligencja społeczna

Kreatywność, pomysłowość

Myślenie o tym jak coś zmienić, ulepszyć jest ważną częścią Ciebie. Nigdy nie zadowalasz się konwencjonalnymi rozwiązaniami i sposobami działania. Jesteś ceniony za oryginalność myślenia i działania.

Otwartość umysłu, krytyczne myślenie

Badanie rzeczywistości z każdej strony, patrzenie na sytuacje z różnych perspektyw to ważne aspekty tego, kim jesteś. Podejmując decyzje, polegasz wyłącznie na pewnych i sprawdzonych argumentach. Potafisz zmieniać swoje zdanie.

Poczucie humoru, umiejętność zabawy

Uwielbiasz się śmiać i dobrze bawić. Wywoływanie uśmiechu i innych jest dla Ciebie bardzo ważne. Patrzysz na świat z optymizmem, a inni cenią Twoje pogodne usposobienie i poczucie humoru.

Życzliwość i wielkoduszność

Jesteś miły i wielkoduszny wobec innych. Zawsze znajdziesz czas dla przyjaciół i bliskich Ci osób. Chętnie pomagasz ludziom, nawet nieznajomym. Inni cenią to, że zawsze można na Tobie polegać.

Docenianie piękna i doskonałości

Widzisz i doceniasz piękno oraz doskonałość w wielu dziedzinach życia, od natury do sztuki, od nauki do codziennego doświadczenia.

Rozwaga, roztropność

Jesteś ostrożną osobą, a Twoje wybory są rozważne i przemyślane. Nie mówisz i nie podejmujesz działań, których mógłbyś później żałować.

Wytrwałość, pracowitość

Ciężko pracujesz, aby skończyć to, co rozpocząłeś. Każdy projekt starasz się realizować w odpowiednim czasie. Nie rozpraszasz się w trakcie pracy i czerpiesz satysfakcje z osiągania swoich zamierzeń.

Energia, zdolność do odczuwania radości

Cokolwiek robisz, wykonujesz to z entuzjazmem i energią. Nie podejmujesz się działań, do których nie jesteś bez przekonany, starasz się wkładać serce w wykonywaną pracę. Dla Ciebie życie jest przygodą.

Skromność, pokora

Nie szukasz okazji, by być w centrum uwagi. Wolisz, aby Twoje osiągnięcia mówiły same za siebie. Nie zachowujesz się egocentrycznie, a inni cenią Twoją skromność.

Inteligencja społeczna

Jesteś świadomy motywów i uczuć innych ludzi. Wiesz, jak zachować się w różnych sytuacjach społecznych. Swobodnie nawiązujesz kontakty, potrafisz porozumieć się z różnymi osobami.